انتشارات زعفران در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۱

انتشارات زعفران در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۱
انتشارات زعفران در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۱

پس از دو سال از عدم برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به دلیل همه‌گیری کرونا و برگزاری آن به صورت مجازی، خبر برگزاری حضوری آن تمام دوستداران کتاب را خوشحال کرد. گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن بود که ممکن است این اتفاق رخ ندهد اما بعد از بررسی‌های لازم تصمیم برگزاری نمایشگاه به صورت حضوری قطعی شد و فرایند ثبت نام ناشران و آماده‌سازی‌های لازم صورت گرفت.

سرانجام، سی‌وسومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ ۲۱ الی ۳۱ اردیبهشت‌ماه در مصلی تهران برگزار شد. انتشارات زعفران نیز با غرفه‌ی متفاوت خود در نمایشگاه کتاب سال ۱۴۰۱ میزبان حضور علاقه‌مندان خود بود. 

غرفه‌ی زعفران امسال با تکیه بر ارائه‌ی نمایی از خانه و اسبابی که یادآور حس نوستالژیک خانه‌های قدیمی بودند در کنار وسایلی که نشانه‌ای از شخصیت‌ها و فضای فانتزی کتاب آینده‌ی زعفران هستند، برپا شد. این غرفه توانست توجه اکثر والدین و کودکان را به خود جلب کند و لحظاتی متفاوت برای آن‌ها رقم بزند. 

علاوه بر آن همایش «ترغیب و تشویق کودکان به کتاب‌خوانی، فرصت‌ها و چالش‌ها» با حضور سرکار خانم شکوفه صمدی، جناب آقای محسن حاج زین‌العابدینی، جناب آقای عبدالحکیم بهار، جناب آقای حمزه خوشبخت در تاریخ ۳۰ اردیبهشت به میزبانی انتشارات زعفران برگزار شد. 
از دیگر اتفاقات مهم نمایشگاه امسال حضور آقای حمزه خوشبخت، مروج کتاب و قصه‌گو که در همین زمان برنده‌ی جایزه‌ی «چهره تأثیرگذار ادبیات کودک و نوجوان ایران» شد، در غرفه‌ی زعفران و اجرای چندین قصه‌گویی و کتاب‌خوانی بود. 
از این که توانستیم بعد از دو سال، میزبان شما و کتاب‌ها باشیم، لذت بسیار بردیم و امیدواریم که این قرار تا ابد بین ما و شما جاری و برقرار باشد.

خودتان را ورق بزنید و بخوانید؛ زیرا که شما، خواندنی‌ترین کتاب جهان هستید!

  • تعداد بازدید: 70